Zamrznit skuto, kislo smetano?

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

11. apr 2006 22:46

mi smo pa kot otroci imeli full radi drobrinice ki so se naredile ob cvrtju domačega masla a to pr vas vržete stran ali kaj porabite ker mi smo bli nori na to, te drobtinice smo potem jedli s kruhom, res skoda da nimamo vec domačega mleka

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

12. apr 2006 7:42

tud jaz zamrzujem tako mascarpone kot skuto, ki jo sama delam. Tud maslo včasih naredim, Jade, in sicer tako, da smetano, ki jo pobereš z neskisanega mleka (seveda domačega polnomastnega), stepaš toliko časa, da rata maslo (če si kdaj mogoče z mikserjem preveč stepala sladko smetano, si dobila že skoraj maslo) in to je najhitrejša varianta domačega masla. Najbrž na kmetijah to kako drugače delajo, ko imajo večje količine. lp, R

H&M  

član od: 4.9.2004

sporočila: 78

12. apr 2006 9:16

Kako pa poberes smetano dol z mleka? A ko ga kuhas ali kako? A mi lahko daste kaksno informacijo vec kako naredite domaco smetano (sladko?, kislo tudi?) in kako naredite skuto? Verjetno je okus cist drugacen (bolj poln) kot kupljene zadeve? LP, Heike

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

12. apr 2006 22:40

Po moje moraš imeti prvo kot prvo domače polnomastno mleko.... Naprej bodo pa druge povedale. Teka

marmeladka  

član od: 15.1.2005

sporočila: 258

12. apr 2006 23:16

Tudi jaz zmrzujem skuto in je cisto ok.,porabim pa jo za zavitke struklje.... T-baby-pri mojem mozu so te "tropine"kot jim recejo se danes jedli kot zabelo h koruznim zgancem,in tega do danes ne more pozabiti kako je bilo to dobro.Samo kje naj clovek dones se dobi domace polnomastno mleko,kot je napisala Teka??? Pa lep pozdrav marmeladka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

13. apr 2006 9:37

Če bi bili v MB, bi vam povedala, kje dobiti domače mleko. Mi smo kar nekaj let vsak večer šli po dva l. Ga prekuhali, posneli maščobo (ki jo tast obožuje), in potem uporabljali dalje. Torej, če je kdo iz Mb pa ga zanima domače mleko, naj mi sporoči na zasebno pošto. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti